post

Pārsteidzošas kleitas, skaistas kustības, kas ilgojas par uzvarām un skumjiem uzvariem – to visu redz skatītāju un sporta deju sekotāji, bet tas ir tikai viena medaļa puse, ko parasti sauc par mākslu. Kamēr treniņā dejotājs saskaras ar otru pusi, tas ir tikai sportisks. Diemžēl, tāpat kā jebkurā citā sportā, milzīgās pūles bieži iet roku rokā ar saviem uzticīgajiem kompanjoniem, traumām. Šodien mēs jums pateiksim, kā izvairīties no šiem nepatīkamajiem mirkļiem, lai ilgu laiku varētu laimīgi dejot.

Dejošana, protams, ir veselīga aktivitāte. Daudzus bērnus mudina praktizēt deju, lai labotu posturālos defektus vai attīstītu kustību koordināciju. Bet, kur sākas sports, fizisko piepūles pievēršana iziet uz fona. Augsta psiholoģiskā motivācija panākumu sasniegšanai, kas ne vienmēr ir saistīta ar nepieciešamo organisma sagatavošanu, fiziskās aktivitātes agrīnu sākumu, hronisku mikrotraumu, ievainojumiem, kas iegūti organisma veidošanās laikā, nepieciešamību pēc ātras reabilitācijas ne neizdoties jūsu partnerim vai nezaudē to, tas viss ir mūsu sporta nepatīkamais īpatnības. Un šodien mēs mēģināsim formulēt dažus pamatnoteikumus tā, lai nekaitētu vaļīgākajam, mūsu veselībai.

Kvalificēts skolotājs ir ļoti svarīgs

Deju nodarbības parasti sākas ar treneri, kurš paskaidro studentam pareizo ķermeņa stāju (bieži vien ir pareizs tikai no viņa viedokļa). Ir ļoti svarīgi, lai iesācēji sāktu ar kvalificētu skolotāju, jo ar nepareizu stāju mugura cieš daudz slodzes un nopietni kaitē veselībai. Jums ir jābūt uzmanīgiem ar pēkšņām, pārspīlētām kustībām. Dažreiz tiek uzskatīts, ka tiesnešus labāk novērtēs šos centienus, taču patiesībā viņi tikai rada bērniem traumas. Ja skolotājs māca nepareizu pamatu, ir iespējams, ka nākotnē ne tikai būs jāmācās no jauna, bet arī jādodas pie ārsta. Bet ir arī ļoti bieži, ka nepārtraukti neērtības traucē dejotājus arī augstā līmenī, un bieži vien tas nav saistīts ar muskuļiem, kas vēl nav pieraduši pie jauna kustības. Piemēram, standarta programmas “jaunākais” un “jaunatnes līmenis” daudzas meitenes sūdzas par kakla sāpēm. Bet, ja pēkšņi turnīrā jūs nejūtas ērti, jums ir kāda kontraktūra vai spazmas, jūs nekavējoties ieraudzīsiet ceļu. Lielāko daļu laika šīs sāpes ir saistītas ar nepareizas stājas noņemšanu no sākuma un ar daudziem, kas mēģina izdarīt kustības ar kaklu. “Es gandrīz nejuta kaklu, starp kārtas mana māte nāca un mēģināja berzēt to uz mani. Bet tikai tagad es saprotu, ka es vienkārši nepareizi rīkoju savu ķermeni, “saka Olesja Karguina. Neapšaubāmi, ja visiem treneriem būtu priekšstats par cilvēka ķermeņa organizāciju, par to, kā to var un vajadzētu pārvietot, būtu daudz mazāk traumu.

Karsēšana nav formāla

Pat skolās fiziskās audzināšanas stundās mums teica, ka pirms smagām fiziskām aktivitātēm mums ir labi jāsagatavo mūsu ķermenis. Vēl vairāk pēc smagas darba vai studiju dienas, kad ir grūti mainīt mikroshēmu, lai dejotu enerģisku dievu vai neapstrādātu tango, taču tas ir kaitīgs veselībai. Bet pēc dažu minūšu ilgas vieglas saspiešanas locītavā rodas īpaša sekrēcija, kas pazemina berzi tajā un palīdz muskuļiem pieņemt mācību stāvokli.

Spriegums ir viens no visbiežāk sastopamajiem sportiskajiem ievainojumiem. Tas var būt muskuļu vai saišu sastiepums, cīpslas vai citi jautājumi, nesabojājot.

Parasto muskuļu sastiepumu rada fiziska pārmērība, kas nav proporcionāla dejotāja fiziskajām iespējām, kā arī pārmērīgi strauja un enerģiska kustība ar neuzildītiem muskuļiem. Kad muskuļi ir izstiepti, jūs varat justies kā kaut kas pārtraukumiem vai eksplodēt iekšā. Šajā gadījumā apmācība ir nekavējoties jāpārtrauc un ārstēšana sākusies. Novietojiet elastīgo komprese ar spiedienu traumas vietā un turiet to uz augšu.

Pirmajās divās dienās ieteicams ik pēc 4 stundām uzklāt ledus, bet neaizmirstot, ka ādu aizsargāt ar audumu vai salveti. Un tikai pēc 48 stundām ir atļauts uzklāt karsējamas kompreses. Bez tam, tas būs diezgan efektīvs, lai sāktu nedaudz stiepjas vannā ar karstu ūdeni. Bet nepalaid garām to! Jums ir tikai nedaudz jāpārvieto muskuļi, nevis atkārtotu ievainojumu. Parasti atjaunošanās ilgst no 1 līdz 6 nedēļām, bet pēc tam traumas muskuļi var zaudēt savu iepriekšējo elastību. Ja locītavu bija ļoti saspringta, saites un citi atbalsta elementi varētu būt arī salauzti.

Saites saites tiek radītas pēkšņas locītavas kustībās, kas pārsniedz tās normālo platumu, un nesakrīt ar tās ierastās kustības virzienu. Noteikti šīs sastiepes simptomi ir stipras sāpes, asiņošana traumas vietā, sāpes, kad pieskaras, un spēcīgs locītavas darbības ierobežojums. Pirmo palīdzību var ievadīt pats sev – tie ir tādi paši kā ar muskuļu sastiepumu. Bet, ja jums ir aizdomas, ka var būt kaula lūzums vai pārvietošanās (saskares draugi), vai ir mainījusies ādas krāsa, kas aptver locītavu, un pēc trim dienām sāpes nemazinās, ir steidzami jādodas pie ārsta.

Tā kā gadījumā, ja tas nav tikai sastiepums, bet ieplīsis saite, ārsta palīdzība ir būtiska. Lai izārstētu visnopietnākos pārtraukumus, dažreiz tiek izmantota arī operācija. Protams, šīs nelikumības var izraisīt arī citās neveiksmīgās situācijās, taču ir skaidrs, ka labāk mēģināt darīt visu iespējamo, lai tas nenotiek. Tāpēc jebkuras apmācības sākumā ir obligāti jāapgūst. Nepietiek ar to, ka pāris izplešas “postureo” vai ieliek frizūru pie spoguļa. Jums tas ir jāuztver nopietni.

Pirms standarta programmas vispirms jāpievērš īpaša uzmanība kājām, ceļgaliem un gurniem, jo ​​tie ir tie, kas vislabāk palīdz labāk parādīt labāko kustību trasē. Tāpēc nav ieteicams sākt ar visgrūtākajiem skaitļiem, labāk ir sākt ar dažiem vingrinājumiem, un pēc tam pāriet uz pamata skaitļiem. Šis rīkojums ne tikai palīdzēs jums sagatavoties ķermenim par centieniem, bet arī atceries bāzes nozīmi dejā. Un, lai izstieptu visus svarīgos muskuļus un tajā pašā laikā veiktu līdzsvaru, jūs varat veikt vieglu, bet efektīvu treniņu – lēni iet uz augšu un uz leju vienā kājā, balansējot ar otru uz priekšu un atpakaļ, neaizmirstot turēt rokās konkurencē stāja.

Latino dejotājiem šī recepte ir līdzīga – neviens nekad nav kaitējis pamata solim. Un, ja rumba bolero melodiju laikā mēs dejojam “tarakāns”, mūsu ķermenis nekavējoties iegūst vajadzīgo signālu. Bez tam, pirms galvenās mācības jūs varat veikt dažus pamati, lai atgūtu koncentrāciju un kustības kontroles sajūtu. Lai izvairītos no ievainojumiem plecos, pievērsiet viņiem arī pietiekamu uzmanību. Jo pietiek ar nepareizu pagriezienu, lai aizmirstu deju vismaz nedēļu.

Kakla sāpes bieži vien ir arī nepietiekamas sildīšanas rezultāts. Tāpēc pirms tango viegluma vai, piemēram, neticamu sambas viļņu praktizēšanas, veiciet vismaz elementārus vingrinājumus.

Turklāt, ja dejotāju augstuma atšķirība ir ievērojama (vairāk nekā 15 cm), sāpes sākotnēji var parādīties pieredzes trūkuma dēļ – daudziem cilvēkiem ir grūti skatīties uz augšu vai uz leju. Tāpēc, ka tas nav atspoguļots dejā, jums jālūdz padomi savam trenerim.

Lai pabeigtu treniņu, ieteicams stiept muskuļus. Tas ne tikai palīdzēs jums būt elastīgākiem, bet arī labvēlīgi ietekmēs jūsu veselību. Apmācības sākumā pūles pakāpeniski jāpalielina, un tādā pašā veidā jāsamazina beigās.

Uzmanieties no trikiem!

Ir skaidrs, ka noteiktā līmenī katrs dejotājs vēlas dejot kaut ko ļoti viņa, ko neviens cits nevar darīt. Protams, pateicoties tam, sporta triki ir sasnieguši dažādus sporta veidus, kas ietver žēlastību, skaistumu un noteiktu risku. Un mēs nekad nevaram aizmirst šo pēdējo komponentu. Nav ieteicams mēģināt padarīt riska elementus, kamēr jūs neesat atļauts pēc vecuma un līmeņa.

Sarežģītu pozu un paaugstināšanās dēļ var tikt nodarīts kaitējums dejotāja veselībai, un nākotnē var rasties problēmas mugurā un locītavās. Tāpēc, ka jūsu partneris, kaut arī tas ir labākais un mīļākais, ir svarīgs, ka šie elementi attiecas uz zēnu. Un arī meitenes ir pakļautas riskam, jo ​​ne visi 14 gadus vecie ir atbildīgi par savu meiteni. Ko darīt, ja zēns aizmirst viņai laikus? Lai jūs netiktu piedzīvojuši šie nepatīkamie momenti, jums vienmēr jākonsultējas ar savu skolotāju, lai izskaidrotu, kādi muskuļi tiek izmantoti vienā vai tajā pašā stāvoklī un kā pareizi pacelt meiteni no zemām pozīcijām. Tā kā visi pacēlumi, zēns dara pateicību savām kājām, nevis ar muguru, un meitenes uzdevums ir noturēt ķermeni tonizētus, nevis atpūsties. Pat ja tāds, ieskaitot horeogrāfijas trikuma elementu, sākas ar tās lēnu realizācijas gaitu, pamazām paātrinot.

Ja jums ir jāatbalsta celis, neaizmirstiet aizsardzību ceļgala formā. Nē, mēs nerunājam par šo plastmasas lietu, ko pārdod par inline skates, mūsdienās ir ļoti viegli atrast mīkstas un elastīgas aizsargājošas ierīces veikalos, kas neierobežo kustības. Bet, ja meitenēm turnīra laikā būs jāsvītro visa aizsardzība, zēni to var saglabāt vietā, jo tie neizskatās konkursa biksēs. Diemžēl sarežģītas kustības, kritienus un avārijas bieži vien ir saistītas ar sarežģījumiem un šķeltiem kauliem.

Kontūzija ir slēgta audu bojājums, būtiski neietekmējot tās struktūru. Tas cieš īpaši mīksto audu, kas ar triecienu ir saspiests pret kaulu. Ieteicams nekavējoties uzlikt ledus kontūzijas vietā. Ir atļauts lietot karsta kompreses vai joda tīklu tikai pēc 24 stundām. Bet, ja sāpes neapstājas, dodieties pie ārsta, jo dažreiz tas ir jāpārklāj 1 nedēļā pat ar satricinājumu.

Daudz nepatīkama trauma ir kaulu lūzums .

Daudz nepatīkama trauma ir kaulu lūzums . Mūsu sportā slēgti lūzumi ir biežāki – kad kauls ir pilnībā vai daļēji sadalīts, bet āda nav ietekmēta. Lūzumus var izraisīt ne tikai izciļņi vai kritieni, bet arī pārmērīga asiņošana, kas var izraisīt pēdas, augšstilba, fibula, vīriešu lūzumus. Ja pamanāt kaulu deformāciju, kustību ierobežojumus, spēcīgas un pulsējošas sāpes, nekavējoties vērsieties pie ārsta. Kamēr jūs nesaņemat medicīnisko palīdzību, jums jānosaka ietekmētais kauls labi, bet tā, lai tas neaptver asins piegādi, un ledus uzlikšana skartajai zonai palīdzēs mazināt sāpes un iekaisumu.

Ārsts pēc rentgena plāksnes apskates ir jānovērš lūzums un lieciet kaulus uz laiku, kas nav mazāks par vienu mēnesi. Pēc izņemšanas jums noteikti būs nepieciešams atjaunošanās periods, kas ietver masāžu, terapijas vingrošanu un fizioterapiju.

Mēs rūpējamies par zobiem un mugurpusi

Ceļi un mugurā ir dejotāja ķermeņa daļas, kurām visvairāk ir traumu risks. Tāpēc mums ir ļoti rūpīgi jārūpējas par to, jo reabilitācijai pēc traumas mums ne tikai jāziedo daudz laika, bet, iespējams, arī visa karjera dejā.

No visiem ceļa traumām visbiežāk sastopamas meniska traumas . Menisks ir skrimšļu formu sērija, kas piedalās ceļa locītavas veidošanā un darbojas kā amortizatori. Vidējais meniskums (iekšējais) atgādina burtu C un sānu (ārējo) burtu O. Vairumā gadījumu apmēram 75% sānu meniskus ievaino. Meniskas plīsums ir ļoti sarežģīta trauma, tomēr tā ieņem pirmo vietu starp visiem ceļa locītavas ievainojumiem. Ļoti lielas pūles, pārmērīga locītavu atvere no tās izliekta stāvokļa, atšķirīga mikrotrauma, tas viss var novest pie meniskas plīsuma.

Mentīna traumas akūtā perioda laikā pacients sajūt stipras sāpes, jo locītavā ir iekaisuma process. Bez tam, locītavu kustības ir ļoti ierobežotas, jo īpaši atklāšanai. Pēc apmēram 2-3 nedēļām reakcijas locītavā kļūst maigākas un var konstatēt ievainoto menisko š ērsošanos. Tās pārsvarā paļaujas uz sāpju pārbaudēm noteiktos kustībās. Neatkarīgi no tā, ja tiek pārtraukta daļa no meniskas, dažreiz var kustēties raksturīgā klikšķa laikā. Akūtajā periodā konservatīvā metode tiek izmantota dziedināšanai – tiek novērsta locītavu bloķēšana un tiek pielietoti pretsāpju līdzekļi un pretiekaisuma līdzekļi. Atkārtota menisko bojājuma gadījumā ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, lai iznīcinātu visu menisko daļu vai tās daļu. Pārtraukumi, kas notiek meniskas malās, ir visvieglāk sadzīst, jo šai daļai ir laba asins piegāde.

No otras puses, iekšējie bojājumi paši neterojas. Tieši šajā gadījumā var būt nepieciešama pilnīga vai daļēja mensico iznīcināšana. Bet mēs nedrīkstam aizmirst, ka meniska pilnīgā izslēgšana obligāti ietver artrītu.

Pastāvīgā attīrīšanās, nepareiza sākotnējā sagatavošana, pūš vai sadursme ar pārējiem pāriem, pārmērīga asiņošana – tas viss noved pie dažādām muguras sāpēm. Viens no visbiežāk sastopamajiem ir spondilolistēze , skriemeļa daļas defekts, ko izraisa viena skriemeļa bīdīšana ar citu. Visbiežāk sastopamie simptomi ir muguras un kāju sāpes. Turklāt dažreiz šīs slimības forma tiek saukta par išēmisku spondilolistēzi, kas ir tad, kad viena skriemeļa ķermenis pāri citam, jo ​​starpšūnu daļa ir lūzums. Tas ir ļoti plāns plāksnes ar sliktu asins plūsmu, un tā sabrukums ir ļoti bieži.

Tomēr šis lūzums ne vienmēr izraisa sāpes vai diskomfortu, un ne visi. Bet dejotāji ir ļoti uzmanīgi cilvēki. Pusaudži ir visvairāk pakļauti šāda veida sliekām. Aforunadamente, vairumā gadījumu slaucīšana nepārsniedz 50% un ir viegli izārstējama. Lai to izārstētu, tiek izmantoti pretiekaisuma līdzekļi, fizioterapija, epidurālās injekcijas (zāles ar steroīdiem, kas injicēti apgabalā ap muguras smadzenes) un manuālā terapija. Bet jums ir jābūt uzmanīgiem, ka paši sev veic manuālo terapiju: ļoti bieži jūs varat redzēt dejotājus, kas paši novieto skriemeļus. Labāk ir vērsties pie ārsta un pievērst īpašu uzmanību muguras muskuļu sasilšanai un izstiepšanai, jo, ja vienā dienā svētlaimīgs skriemeļa iepriecinās vairāk nekā parasti, būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās un pēc tam ilgs atgūšana.

SVARĪGAIS PADOME

Dejotāji un viņu vecāki neapdraud jūsu veselību un savu bērnu veselību cīņā par neticami rezultātiem. Pāri atnāk un iet, bet veselība ir ar mums mūžīgi, nav atkarīga no turnīrā iegūtās pozīcijas. Izvēlieties kvalificētu treneri, kas labi izskaidro, kā veikt kustības, neradot risku organismam.

Un vissvarīgāk, neaizmirstiet, ka neviens raksts lasīt nevis ārsta apmeklējumu. Nekrāsojiet sevi, kad runa iet uz vienu. Un tev ir veselība!