Es atceros, ka braucu mājās no Marble Falls, Texas, kur esmu pavadījis iepriekšējās piecas nedēļas, strādājot par junioru padomnieku vasaras nometnē. Pēc vasaras beigām man bija augstskolas vecākais gads, un, tiklīdz es izgāju no nometnes kaltas dzelžiem, pagriezās pa galveno ceļu un pagriezās uz jebkuru stacionāro Texas federālo radiostaciju šajos kalnos, es sāka ķircināt. Mazāk nekā mēnesi es pametu savu ģimeni, draugus un visu 18 gadu vecumu vienam, kas ir tūkstoš jūdžu attālumā. Mazāk nekā mēnesi es sākšu savu pirmkursu gadu koledžā Čikāgā.

Es nezināju nevienu Vīndas pilsētā. Man nebija ne jausmas, kādi bija izmēģinājumi un piedzīvojumi. Lai būtu godīgi, pārāk kritiski neuzskatīju par manu lēmumu doties uz Čikāgu. Es zināju, ka es gribēju mainīt ainavu, un katras lielās pilsētas ikviena “viss ir iespējams” spožais spīdums skāra mani tik daudz kā ikviens. Tāpēc es teicu, ka es atvados no tā, ko es zināju apmaiņā pret to, ko neesmu, un tas ir padoms, ko nodošu saviem mazbērniem manā nāves gultā:

Izkāpiet no savas komforta zonas.

Frāze “sociālā trauksme” tiek izmesta diezgan bieži, un tas ir tāpēc, ka lielākā daļa cilvēku šajā pasaulē to ietekmē zināmā mērā. Pat nelielā mērā pat pieredzējuši bailes no noraidījuma, tāpēc ir grūti “sevi turēt”. Ja ir nepieciešams garīgi sagatavoties, lai klases sākumā sacītu, ka “šeit” ir izsaukuma vārds, kā tiek pieņemts lēmums piedzīvot pilnīgi jaunu kultūru pasaules malā? Vai arī jāuzlabo drosme, lai runātu ar jaunu cilvēku grupu? Vai doties uz koledžu jaunā pilsētā?

Mans risinājums ir noklikšķināt uz “iegādāties” vienvirziena lidmašīnas biļetē un pateikt “jā”, lai es varētu to sarunāties.

Tūlīt uz priekšu, kas ir tikai dažas nedēļas kautrīgs tieši trīs gadus vēlāk. Es sāku veco gadu septembrī, un, kamēr esmu sasniedzis spēju, lai studentu skaits būtu lielāks, un ja tas nepastāv, tas droši vien būtu – es nekad neesmu atskanējis. Jā, es esmu kliedzis, nolādēju pilsētu un tās ziemas aukstu un vairāk nekā manu taisnīgu daļu no kļūdām, bet es negribētu mainīt savu prātu, ja tiktu dota iespēja.

Būt neērti un nobijies ļāva mani augt ārpus tā, kas man bija, kad es iegāju koledžā, un paldies Dievam par to. Vienkārši ļaut sevi pieredzēt kaut ko jaunu ļauj pilnīgi jaunu nākotni parādīties.

Brīdinājums: klišeja priekšā.

Nav laba lieta dzīvē ir viegli.

Es nevaru iedomāties, cik atšķirīgi es būtu kā cilvēks, ja es paliktu Teksasā vai pat izvēlējos citu ārpusskolas koledžu. Ierodoties Čikāgā, es izaugu no spiesta tikt galā ar dzīvi tālu no manas iepriekšējās atbalsta sistēmas. Bet no tā es nodibināju jaunas attiecības, atklāju jaunas kaislības un spējas, un zināju, ka esmu stiprāks par to.

Ja tiek dota iespēja darīt kaut ko jaunu vai grūtu, dariet to. Cilvēki ir pielāgojamas radības, kas domātas, lai izturētu grūtības un izaugtu no tām. Reiz runājošs profesors kādreiz sacīja savai klasei, ka neviens cits nevar redzēt, cik nervīgs jūs tiešām esat, un viņai ir taisnība. Es esmu vienīgais, kurš var sajust manu sirdsdarbību vai palielināt ķermeņa temperatūru. Visi citi var redzēt tikai to, ko esmu paveicis (protams, izmantojot Instagram).